Masaże

Uwielbiam masować. Gdy byłem mały, mama zabierała mnie ze sobą do różnych masażystów, bo sama szukała ukojenia. Obserwowałem ich przy pracy, a potem sam pomagałem jej z plecami. Co ciekawe, jeździliśmy najczęściej do masażystów niewidomych. Mówiła, że mają niezwykłe wyczucie.

Amatorsko masowałem bliskich i znajomych, ale poważniejszą przygodę z masażem rozpocząłem w 2012 roku. Doświadczyłem wtedy czegoś niezwykłego, co zdecydowanie pogłębiło moje wyczucie. Musiałem napisać całą książkę, żeby to później zrozumieć. Ma tytuł Pin i zielony. Nie jest to może bestseller, ale pisanie jej autentycznie odmieniło moje życie.

Gdy mieszkałem w Hiszpanii, napisałem tekst, po którym doznałem nietypowej reakcji. Zobaczyłem zielony kolor w swojej klatce piersiowej. Nadmienię, że byłem w kompletnie ciemnym pokoju. Trwało to około dziesięciu sekund, po czym bardzo się uspokoiłem. Od następnego dnia poczułem energię, z którą mam kontakt do dziś. Dzięki temu, że po drodze trochę dojrzałem i uczyłem się od doświadczonych nauczycieli, teraz wiem jak się nią posługiwać, żeby pomagać ludziom.

Podstaw masażu ajurwedyjskiego naczyłem się od Garimy Kjajanchi w Szczecinie. Praktykę Reiki zdobywałem przez rok czasu u Jordiego Maserasa w Barcelonie. Akupresury nauczył mnie Shyam Lal Dahreja w Wrindawan, a masażu relaksacyjnego Vicky Prajapati w Riszikesz.

Z nauczycielem masażu Vicky Prajapatim 🙇 Indie, 2018.

Gdy mieszkałem w Berlinie, prowadziłem Sobotni masaż, którego dawną stronę możesz zobaczyć tutaj: Saturday Massage 🔗. Wynajmowałem tam gabinet z pięknymi gongami i robiłem dwugodzinne sesje: akupresura, masaż olejowy, Reiki, a na końcu masaż dźwiękami. Potem wraz z nauczycielką jogi robiliśmy warsztaty pod nazwą Let’s Go To Poland 🔗 i tam uczyłem masażu oraz pisania introspektywnego. Będąc w Indiach dużo masowałem w aszramach, między innymi swojego guru, gwiazdę Bollywood i indyjskiego generała armii 🙂

Berlin 2016. Gabinet, w którym robiłem sobotni masaż i warsztaty z ajurwedy 📗

Dziękuję Ci, Kuba, za rozpoczęcie istotnego procesu w moim ciele. Byłam w totalnym błogostanie. Wróciłam do domu i przespałam 9h. Będę wracać do Twojego gabinetu, bo masz totalny dar.

Natalia Gralewska
Warsztaty w Chacie Olenderskiej 💆🏻 2017.

W przeciągu ostatnich dziesięciu lat wymasowałem setki, setki ludzi. Robiłem też mikro-sesje energetyczne w pracy. Pamiętam jak któregoś dnia w barcelońskim biurze, przyszedłem, a szefową mojego zespołu bardzo bolała głowa. Zaproponowałem jej masaż głowy, ale najpierw się w nią popukała. Powiedziałem jej: „Więcej załatwisz i z większym spokojem”. W końcu się zgodziła, a ja zostałem nadwornym masażystą-programistą.

Teraz mieszkam w Warszawie i zapraszam Ciebie na masaż 🙏

Kuba robi masaż i Reiki doprawdy zacnie. Zrelaksowałam się jak nie pamiętam kiedy, to było głęboko regeneracyjne i uzdrawiające przeżycie.

Maga Alicja Korbiel

Ile trwa masaż i jakich efektów mogę się spodziewać?

Masaż trwa około godziny. Efekty są indywidualne. Najczęściej odrobinę przeczyszcza, o czym ludzie rzadko piszą w recenzjach, a szkoda, bo to masaż oczyszczający na wielu poziomach. Z przyjemniejszych rzeczy, to lepiej się po nim pi. Często coś puści w ramionach, szyi, plecach a jeszcze częściej w emocjach. Ból głowy odpada notorycznie, “jak ręką odjął” 😉

Co dokładnie robisz podczas sesji?

Po wstępnej rozmowie, gdzie opowiesz mi trochę o swoich dolegliwościach, położysz się brzuchu na łóżku do masażu. Rozkołyszę Twoje ciało i pomogę Ci uregulować oddech dotykiem i słowami, tak, aby Twój organizm się rozluźnił. Potem przez około trzydzieści minut będę robił Ci masaż na sucho, akupresurę. Możesz mieć na sobie to, co chcesz.

Masaż zawsze dostosowuję do Ciebie. Nie ma dwóch identycznych masaży, tak samo każdy organizm jest inny. Być może to banały, ale nie spodziewaj się “sekwencji ruchów”. Wiedz też, że choć mówię o swoim masażu jako o akupresurze i Reiki, to są w nim także elementy masażu klasycznego i ajurwedyjskiego. Stosuję znane mi techniki, aby wspomóc Twoje ciało w zdrowieniu i relaksacji.

Następnie, we własnym tempie, położysz się na plecach. Zrobię Ci masaż głowy i będę przykładał ręce do odpowiednich miejsc na Twoim ciele. Czasem będę trzymał ręce nad Twoim ciałem. Ta część również będzie trwała około trzydziestu minut. To będzie Reiki, o którym więcej informacji możesz znaleźć choćby na Wikipedii. Specjalnie nie piszę tutaj w sposób ezoteryczny. Uważam, że lepiej najpierw tego doświadczyć.

Zanim zostałam psychologiem “pracowałam z energią”. Śmiesznie to brzmi, ale tak było. Żyłam w świecie odczuć, wrażeń, somatyki, głębokiego połączenia z ciałem, subtelnych wibracji. Kiedyś miałam z nimi bliski kontakt…

Sesja u Kuby była nieziemskim doświadczeniem, który go odświeżył. Poczułam te cudne gilgotki w całym ciele, wszystkie komórki drgające jak listki brzozy na wietrze. Dotknięcie tej najbardziej subtelnej i wrażliwej części swojego bytu… w bezpiecznej i uziemionej przestrzeni. Bardzo polecam.

Wilejka Zagórowska

Jak mogę się umówić?

Telefon / WhatsApp / Signal: +48 881 755 377

Cena: 150 zł

Byłaś/byłeś u mnie i Ci się podobało? Napisz coś fajnego! Dzięki 💚

Pokój z widokiem na park Morskie Oko 🌳

PS. Wiem, że Reiki to nie masaż, ale tak nazywam to, co robię. Z dwóch powodów. Po pierwsze, korzystam z łóżka do masażu i tak to ludziom najłatwiej wyjaśnić. Po drugie, często korzystam z różnych technik masażu przed samą sesją Reiki.

Kuba, dziękuję za moje pierwsze Reiki. Doświadczyłam totalnego odpłynięcia. Napięcia w moim ciele rozpuściły się w kilka minut. Dawno nie doświadczyłam tak błogiej równowagi w sobie. Dziękuję, Twoje łapki to skarb!

Jagoda Rzepka
Pokój po pięknej modernizacji – z łóżka do masażu schodzi się na gruby perski dywan.
A w jesienne i zimowe wieczory, urozmaicony jest światłem świec i ozdobnych lampek.